
onsemi
Product No:
NSVBAS21HT3G
Manufacturer:
Package:
SOD-323
Batch:
-
Description:
DIODE GEN PURP 250V 200MA SOD323
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2375
0.2375
10
0.1957
1.957
100
0.10393
10.393
500
0.068362
34.181
1000
0.046484
46.484
2000
0.041933
83.866
5000
0.036461
182.305
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | NSVBAS21 |
| Capacitance @ Vr, F | 5pF @ 0V, 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-323 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 250 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 200 mA |