
onsemi
Product No:
NSVBAV70TT3G
Manufacturer:
Package:
SC-75, SOT-416
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY SW 100V 100MA SC75
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3705
0.3705
10
0.30305
3.0305
100
0.160835
16.0835
500
0.105792
52.896
1000
0.071934
71.934
2000
0.064885
129.77
5000
0.05642
282.1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-75, SOT-416 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | NSVBAV70 |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Supplier Device Package | SC-75, SOT-416 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 6 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 100 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 50 mA |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 100mA (DC) |