
onsemi
Product No:
NSVMBD770DW1T1G
Manufacturer:
Package:
SC-88/SC70-6/SOT-363
Batch:
-
Description:
DIODE SCHOTTKY 70V 100MA SC88
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5035
0.5035
10
0.4313
4.313
25
0.4028
10.07
100
0.32243
32.243
250
0.299364
74.841
500
0.253308
126.654
1000
0.195738
195.738
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | NSVMBD770 |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Supplier Device Package | SC-88/SC70-6/SOT-363 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 nA @ 35 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 70 V |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 500 mV @ 1 mA |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 100mA |