
onsemi
Product No:
NSVMSD42WT1G
Manufacturer:
Package:
SC-70-3 (SOT323)
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 300V 0.15A SC70-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.3477
3.477
100
0.2166
21.66
500
0.148181
74.0905
1000
0.11399
113.99
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power - Max | 450 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | NSVMSD42 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Supplier Device Package | SC-70-3 (SOT323) |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 2mA, 20mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 150 mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 30mA, 10V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 300 V |