
onsemi
Product No:
NTSV20100CTG
Manufacturer:
Package:
TO-220
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7195
1.7195
10
1.5428
15.428
100
1.23994
123.994
500
1.018723
509.3615
1000
0.844084
844.084
2000
0.785878
1571.756
5000
0.75677
3783.85
10000
0.727662
7276.62
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | NTSV20100 |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 800 µA @ 100 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 980 mV @ 10 A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |