
onsemi
Product No:
NV24C16SNVLT3G
Manufacturer:
Package:
5-TSOP
Batch:
-
Description:
IC EEPROM 16KBIT I2C 5TSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2565
0.2565
10
0.24985
2.4985
25
0.2318
5.795
50
0.23066
11.533
100
0.20482
20.482
250
0.202236
50.559
500
0.199177
99.5885
1000
0.193866
193.866
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | EEPROM |
| Access Time | 900 ns |
| Memory Size | 16Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | EEPROM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 400 kHz |
| Memory Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | NV24C16 |
| Memory Organization | 2K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Write Cycle Time - Word, Page | 4ms |