
onsemi
Product No:
NV24C32MUW3VLTBG
Manufacturer:
Package:
8-UDFN (2x3)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC EEPROM 32KBIT I2C 1MHZ 8UDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4845
0.4845
10
0.4731
4.731
25
0.43928
10.982
50
0.43681
21.8405
100
0.38798
38.798
250
0.383078
95.7695
500
0.377264
188.632
1000
0.367194
367.194
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | EEPROM |
| Access Time | 400 ns |
| Memory Size | 32Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | EEPROM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 1 MHz |
| Memory Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 5.5V |
| Base Product Number | NV24C32 |
| Memory Organization | 4K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-UDFN (2x3) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 4ms |