
onsemi
Product No:
NV24C64DTVLT3G
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC EEPROM 64KBIT I2C 1MHZ 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6555
0.6555
10
0.6004
6.004
25
0.59242
14.8105
50
0.589
29.45
100
0.52668
52.668
250
0.522196
130.549
500
0.514463
257.2315
1000
0.496062
496.062
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | EEPROM |
| Access Time | 400 ns |
| Memory Size | 64Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | EEPROM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 1 MHz |
| Memory Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 5.5V |
| Base Product Number | NV24C64 |
| Memory Organization | 8K x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Write Cycle Time - Word, Page | 4ms |