
onsemi
Product No:
NV93C46RBMUW3VTBG
Manufacturer:
Package:
8-UDFN (2x3)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC EEPROM 1KBIT MICROWIRE 8UDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5225
0.5225
10
0.5092
5.092
25
0.47272
11.818
50
0.47006
23.503
100
0.41743
41.743
250
0.41211
103.0275
500
0.405878
202.939
1000
0.395038
395.038
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | EEPROM |
| Memory Size | 1Kbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | EEPROM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 2 MHz |
| Memory Interface | Microwire |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | NV93C46 |
| Memory Organization | 128 x 8, 64 x 16 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-UDFN (2x3) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |