
onsemi
Product No:
NZD7V5MUT5G
Manufacturer:
Package:
2-X3DFN (0.6x0.3) (0201)
Batch:
-
Description:
ALLOY ZENER DFN0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.304
0.304
10
0.209
2.09
100
0.102125
10.2125
500
0.085215
42.6075
1000
0.059214
59.214
2000
0.051319
102.638
5000
0.047604
238.02
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | NZD5V1MU |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 200 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Impedance (Max) (Zzt) | 30 Ohms |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 2-X3DFN (0.6x0.3) (0201) |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 7.5 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 4 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 10 mA |