
onsemi
Product No:
NZD9V1MUT5G
Manufacturer:
Package:
2-X3DFN (0.6x0.3) (0201)
Batch:
-
Description:
DIODE ZENER 9.1V 300MW 2-X3DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3325
0.3325
10
0.23465
2.3465
100
0.118465
11.8465
500
0.096672
48.336
1000
0.071725
71.725
2000
0.060344
120.688
5000
0.057694
288.47
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 300 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | NZD9V1 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 30 Ohms |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | 2-X3DFN (0.6x0.3) (0201) |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 9.1 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 10 mA |