
STMicroelectronics
Product No:
OA1NP22C
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Description:
IC CMOS 1 CIRCUIT SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.843
1.843
10
1.6549
16.549
25
1.56142
39.0355
100
1.330475
133.0475
250
1.249288
312.322
500
1.093127
546.5635
1000
0.90573
905.73
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.003V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 650nA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OA1NP22 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 9 kHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Output / Channel | 11 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.5 V |