
STMicroelectronics
Product No:
OA4MPA33Q
Manufacturer:
Package:
16-QFN (3x3)
Batch:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 16QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2395
3.2395
10
2.90985
29.0985
25
2.75044
68.761
100
2.383835
238.3835
250
2.261608
565.402
500
2.029352
1014.676
1000
1.72995
1729.95
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.06V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 10µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OA4MPA33 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 150 kHz |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3x3) |
| Current - Output / Channel | 56 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.5 V |