OD127-24HHB02A
Orion Fans
Product No:
OD127-24HHB02A
Description:
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE
User Guide
Mfr Orion Fans
RPM 4100 RPM
Noise 62.0dB
Width 38.50mm
Package Bulk
Air Flow 193.0 CFM (5.40m³/min)
Fan Type Tubeaxial
Features Locked Rotor Sensor
Termination 3 Wire Leads
Bearing Type Ball
Voltage Range 11 ~ 28VDC
Product Status Active
Approval Agency cURus, TUV
Static Pressure 0.550 in H2O (137.0 Pa)
Voltage - Rated 24VDC
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 45°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Size / Dimension Square - 127mm L x 127mm H
Ingress Protection -
Base Product Number OD127
Current Rating (Amps) 1.1A
Operating Temperature -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)