OD3506-12HSS
Orion Fans
Product No:
OD3506-12HSS
Manufacturer:
Orion Fans
Description:
FAN AXIAL 35X6MM 12VDC WIRE
User Guide
Mfr Orion Fans
RPM -
Noise -
Width 6.00mm
Series OD3506
Weight -
Package Bulk
Air Flow -
Fan Type Tubeaxial
Features -
Termination 2 Wire Leads
Bearing Type Sealed Sleeve
Voltage Range -
Product Status Active
Approval Agency -
Static Pressure -
Voltage - Rated 12VDC
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Size / Dimension Square - 35mm L x 35mm H