OD4010-12HHSS02A
Orion Fans
Product No:
OD4010-12HHSS02A
Description:
FAN AXIAL 40X10.5MM 12VDC WIRE
User Guide
Mfr Orion Fans
RPM -
Noise -
Width 10.50mm
Package Bulk
Air Flow -
Fan Type Tubeaxial
Features Locked Rotor Sensor
Termination 3 Wire Leads
Bearing Type Sealed Sleeve
Voltage Range -
Product Status Active
Approval Agency -
Static Pressure -
Voltage - Rated 12VDC
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H