
Orion Fans
Product No:
OD9225-12HSS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.455
8.455
10
8.0693
80.693
25
7.58936
189.734
50
7.30113
365.0565
100
6.724765
672.4765
250
6.292458
1573.1145
500
6.196375
3098.1875
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Orion Fans |
| RPM | 2900 RPM |
| Noise | 35.0dB |
| Width | 25.00mm |
| Series | OD9225 |
| Weight | - |
| Package | Box |
| Air Flow | 52.0 CFM (1.46m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | - |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Bearing Type | Sealed Sleeve |
| Power (Watts) | 2.9 W |
| Voltage Range | - |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cURus, TUV |
| Static Pressure | 0.130 in H2O (32.4 Pa) |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced |
| Material - Frame | Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced |
| Size / Dimension | Square - 92.5mm L x 92.5mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | OD9225 |
| Current Rating (Amps) | 0.250A |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |