
Orion Fans
Product No:
OD9225-24HB
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.129
13.129
10
12.5362
125.362
25
11.78988
294.747
50
11.34205
567.1025
100
10.44658
1044.658
250
9.775044
2443.761
500
9.625818
4812.909
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Orion Fans |
| RPM | 2900 RPM |
| Noise | 35.0dB |
| Width | 25.00mm |
| Series | OD9225 |
| Weight | - |
| Package | Box |
| Air Flow | 53.0 CFM (1.48m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | - |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Voltage Range | 12 ~ 28VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cURus, TUV |
| Static Pressure | 0.130 in H2O (32.4 Pa) |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Lifetime @ Temp. | 60000 Hrs @ 40°C |
| Material - Blade | Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced |
| Material - Frame | Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced |
| Size / Dimension | Square - 92.5mm L x 92.5mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | OD9225 |
| Current Rating (Amps) | 0.150A |
| Operating Temperature | -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C) |