
Orion Fans
Product No:
OD9225-24MB
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.015
13.015
10
12.41935
124.1935
25
11.68044
292.011
50
11.23679
561.8395
100
10.349585
1034.9585
250
9.6843
2421.075
500
9.536442
4768.221
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Orion Fans |
| RPM | 2400 RPM |
| Noise | 31.0dB |
| Width | 25.00mm |
| Series | OD9225 |
| Weight | - |
| Package | Box |
| Air Flow | 44.0 CFM (1.23m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | - |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Voltage Range | 12 ~ 28VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cURus, TUV |
| Static Pressure | 0.090 in H2O (22.4 Pa) |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Lifetime @ Temp. | 60000 Hrs @ 40°C |
| Material - Blade | Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced |
| Material - Frame | Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced |
| Size / Dimension | Square - 92.5mm L x 92.5mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | OD9225 |
| Current Rating (Amps) | 0.090A |
| Operating Temperature | -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C) |