
Orion Fans
Product No:
ODB9733-24HHB
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FAN BLOWER 97.2X33MM 24VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
24.3295
24.3295
10
22.2224
222.224
25
21.37842
534.4605
50
19.97204
998.602
100
18.42487
1842.487
250
18.143518
4535.8795
500
18.00288
9001.44
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Orion Fans |
| RPM | 4190 RPM |
| Noise | 59.3dB(A) |
| Width | 33.00mm |
| Series | ODB9733 |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Air Flow | 38.4 CFM (1.08m³/min) |
| Fan Type | Blower |
| Features | Auto Restart |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 17 W |
| Voltage Range | 16 ~ 26VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CE, cURus, TUV, UR |
| Static Pressure | 1.900 in H2O (473.3 Pa) |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Lifetime @ Temp. | 70000 Hrs @ 40°C |
| Material - Blade | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Material - Frame | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Size / Dimension | Rectangular/Rounded - 97.2mm L x 94.3mm H |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 0.770A |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |