
Texas Instruments
Product No:
OP07DD
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.292
1.292
10
1.15425
11.5425
25
1.09554
27.3885
100
0.89984
89.984
250
0.841168
210.292
500
0.743375
371.6875
1000
0.586872
586.872
2500
0.547751
1369.3775
5000
0.520362
2601.81
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.3V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OP07 |
| Current - Input Bias | 2 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 600 kHz |
| Voltage - Input Offset | 60 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 6 V |