
Analog Devices Inc.
Product No:
OP285GSZ
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.4455
8.4455
10
7.62755
76.2755
25
7.27244
181.811
100
6.314745
631.4745
250
6.030904
1507.726
500
5.498752
2749.376
1000
4.789235
4789.235
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 22V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 4mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | OP285 |
| Current - Input Bias | 100 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 9 MHz |
| Voltage - Input Offset | 35 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Supply Span (Max) | 44 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 9 V |