
Analog Devices Inc.
Product No:
OP90GSZ
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.619
7.619
10
6.88465
68.8465
25
6.56412
164.103
100
5.699525
569.9525
250
5.443348
1360.837
500
4.963066
2481.533
1000
4.322671
4322.671
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.012V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 14µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OP90 |
| Current - Input Bias | 4 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 125 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 5 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.6 V |