
Texas Instruments
Product No:
OPA141AID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.698
2.698
10
2.4263
24.263
25
2.29406
57.3515
100
1.988255
198.8255
250
1.886282
471.5705
500
1.692558
846.279
1000
1.42746
1427.46
2500
1.356087
3390.2175
5000
1.30511
6525.55
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 20V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.8mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA141 |
| Current - Input Bias | 2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 36 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |