
Texas Instruments
Product No:
OPA145IDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.793
2.793
10
2.508
25.08
25
2.36626
59.1565
100
2.01609
201.609
250
1.893008
473.252
500
1.656382
828.191
1000
1.372427
1372.427
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 20V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 445µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA145 |
| Current - Input Bias | 2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 5.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 40 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |