
Texas Instruments
Product No:
OPA1612AQDRQ1
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC AUDIO 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.702
8.702
10
7.85935
78.5935
25
7.49398
187.3495
100
6.50693
650.693
250
6.21452
1553.63
500
5.66618
2833.09
1000
4.93506
4935.06
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100, SoundPlus™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 27V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3.6mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | OPA1612 |
| Current - Input Bias | 60 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 80 MHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 62 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |