
Texas Instruments
Product No:
OPA1622IDRCR
Manufacturer:
Package:
10-VSON (3x3)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC AUDIO 2 CIRCUIT 10VSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.365
6.365
10
5.71425
57.1425
25
5.40208
135.052
100
4.6816
468.16
250
4.441554
1110.3885
500
3.985402
1992.701
1000
3.361176
3361.176
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | SoundPlus™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 10V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.6mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | OPA1622 |
| Current - Input Bias | 1.2 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 32 MHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 10-VSON (3x3) |
| Current - Output / Channel | 145 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |