
Texas Instruments
Product No:
OPA1632D
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC AUDIO 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.066
4.066
10
3.6499
36.499
25
3.45002
86.2505
100
2.990125
299.0125
250
2.836738
709.1845
500
2.545411
1272.7055
1000
2.146724
2146.724
2500
2.039394
5098.485
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 50V/µs |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 180 MHz |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 14mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA1632 |
| Current - Input Bias | 2 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 85 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 32 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |