
Texas Instruments
Product No:
OPA1632DGN
Manufacturer:
Package:
8-HVSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC AUDIO 1 CIRCUIT 8HVSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.61
3.61
10
3.2452
32.452
25
3.06774
76.6935
100
2.65867
265.867
250
2.522364
630.591
500
2.263318
1131.659
1000
1.908816
1908.816
2500
1.813379
4533.4475
5000
1.745207
8726.035
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 50V/µs |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 180 MHz |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 14mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA1632 |
| Current - Input Bias | 2 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-HVSSOP |
| Current - Output / Channel | 85 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 32 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |