
Texas Instruments
Product No:
OPA1641AID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC AUDIO 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1565
2.1565
10
1.93515
19.3515
25
1.82552
45.638
100
1.55515
155.515
250
1.460264
365.066
500
1.277731
638.8655
1000
1.05869
1058.69
2500
0.985682
2464.205
5000
0.949174
4745.87
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | SoundPlus™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 20V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.8mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA1641 |
| Current - Input Bias | 2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 11 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 36 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |