
Texas Instruments
Product No:
OPA1652AID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC AUDIO 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.565
2.565
10
2.3066
23.066
25
2.17588
54.397
100
1.85402
185.402
250
1.740856
435.214
500
1.523249
761.6245
1000
1.262122
1262.122
2500
1.175074
2937.685
5000
1.131554
5657.77
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | SoundPlus™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 10V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | OPA1652 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 18 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |