
Texas Instruments
Product No:
OPA1654AIPW
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC AUDIO 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.382
3.382
10
3.03335
30.3335
25
2.86748
71.687
100
2.485295
248.5295
250
2.357862
589.4655
500
2.115707
1057.8535
1000
1.784328
1784.328
2500
1.695114
4237.785
5000
1.631388
8156.94
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | SoundPlus™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 10V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA1654 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 18 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |