
Texas Instruments
Product No:
OPA1655DR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
SOUNDPLUS ULTRA-LOW NOISE AND DI
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.185
2.185
10
1.96365
19.6365
25
1.8525
46.3125
100
1.57833
157.833
250
1.482
370.5
500
1.29675
648.375
1000
1.07445
1074.45
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 24V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 20 MHz |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3.9mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 53 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 100 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |