
Texas Instruments
Product No:
OPA1678IDGKR
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC AUDIO 2 CIRCUIT 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.912
0.912
10
0.8056
8.056
25
0.75658
18.9145
100
0.617405
61.7405
250
0.573496
143.374
500
0.488072
244.036
1000
0.39046
390.46
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 9V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | OPA1678 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 16 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |