
Texas Instruments
Product No:
OPA1679QRUMRQ1
Manufacturer:
Package:
16-WQFN (4x4)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC AUDIO 4 CIRCUIT 16WQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5865
1.5865
10
1.4269
14.269
25
1.34596
33.649
100
1.146935
114.6935
250
1.07692
269.23
500
0.942305
471.1525
1000
0.780767
780.767
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 9V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 20 kHz |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA1679 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 16 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 16-WQFN (4x4) |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |