
Texas Instruments
Product No:
OPA1692IDGKR
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC AUDIO 2 CIRCUIT 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9095
1.9095
10
1.71285
17.1285
25
1.61614
40.4035
100
1.377025
137.7025
250
1.292988
323.247
500
1.131374
565.687
1000
0.937412
937.412
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | SoundPlus™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 23V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 650µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | OPA1692 |
| Current - Input Bias | 300 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 5.1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3.5 V |