
Texas Instruments
Product No:
OPA170AID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.539
1.539
10
1.3851
13.851
25
1.30644
32.661
100
1.11321
111.321
250
1.045304
261.326
500
0.914641
457.3205
1000
0.757844
757.844
2500
0.705584
1763.96
5000
0.67945
3397.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 110µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA170 |
| Current - Input Bias | 8 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 17 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |