
Texas Instruments
Product No:
OPA172IDCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.501
1.501
10
1.3433
13.433
25
1.27528
31.882
100
1.047565
104.7565
250
0.97926
244.815
500
0.865393
432.6965
1000
0.683202
683.202
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 10V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.6mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA172 |
| Current - Input Bias | 8 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |