
Texas Instruments
Product No:
OPA186DBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
SINGLE, 24-V, LOW-POWER (90-A) 5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4535
1.4535
10
1.3091
13.091
25
1.235
30.875
100
1.05222
105.222
250
0.988
247
500
0.8645
432.25
1000
0.7163
716.3
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.35V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 90µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 750 kHz |
| Voltage - Input Offset | 1 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 24 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |