
Texas Instruments
Product No:
OPA187ID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.812
2.812
10
2.527
25.27
25
2.38336
59.584
100
2.030815
203.0815
250
1.90684
476.71
500
1.668485
834.2425
1000
1.382459
1382.459
2500
1.287117
3217.7925
5000
1.239446
6197.23
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Zero-Drift |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.2V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 100µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA187 |
| Current - Input Bias | 100 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 550 kHz |
| Voltage - Input Offset | 1 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |