
Texas Instruments
Product No:
OPA189IDGKR
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1CIRC 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.7075
2.7075
10
2.43485
24.3485
25
2.2971
57.4275
100
1.957095
195.7095
250
1.83768
459.42
500
1.60797
803.985
1000
1.332318
1332.318
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Zero-Drift |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 20V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.3mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA189 |
| Current - Input Bias | 70 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 14 MHz |
| Voltage - Input Offset | 0.4 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 65 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |