
Texas Instruments
Product No:
OPA191ID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.42
3.42
10
3.07325
30.7325
25
2.90548
72.637
100
2.51807
251.807
250
2.388946
597.2365
500
2.14358
1071.79
1000
1.80784
1807.84
2500
1.717448
4293.62
5000
1.652886
8264.43
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 5.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 140µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA191 |
| Current - Input Bias | 5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 2.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 5 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |