
Texas Instruments
Product No:
OPA192ID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.496
3.496
10
3.14165
31.4165
25
2.97008
74.252
100
2.57393
257.393
250
2.441956
610.489
500
2.191156
1095.578
1000
1.847959
1847.959
2500
1.755562
4388.905
5000
1.689556
8447.78
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | e-trim™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 20V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA192 |
| Current - Input Bias | 5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 5 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 65 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |