
Texas Instruments
Product No:
OPA196IDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5485
1.5485
10
1.3927
13.927
25
1.31404
32.851
100
1.119575
111.9575
250
1.051232
262.808
500
0.919828
459.914
1000
0.762147
762.147
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 7V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 140µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA196 |
| Current - Input Bias | 20 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 2.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |