
Texas Instruments
Product No:
OPA197IDGKR
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.691
1.691
10
1.52095
15.2095
25
1.43488
35.872
100
1.22265
122.265
250
1.148056
287.014
500
1.004549
502.2745
1000
0.832342
832.342
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 20V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA197 |
| Current - Input Bias | 5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 25 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |