
Texas Instruments
Product No:
OPA1S2384IDRCR
Manufacturer:
Package:
10-VSON (3x3)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSIMPEDANCE 2 CIRC 10VSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.793
2.793
10
2.5042
25.042
25
2.3674
59.185
100
2.05181
205.181
250
1.946588
486.647
500
1.746689
873.3445
1000
1.473108
1473.108
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 150V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 250 MHz |
| Amplifier Type | Transimpedance |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 9.2mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | OPA1S2384 |
| Current - Input Bias | 3 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 100 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 10-VSON (3x3) |
| Current - Output / Channel | 100 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |