
Texas Instruments
Product No:
OPA207IDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1185
2.1185
10
1.90095
19.0095
25
1.79322
44.8305
100
1.52779
152.779
250
1.434576
358.644
500
1.255254
627.627
1000
1.04007
1040.07
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2.7V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 350µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA207 |
| Current - Input Bias | 200 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 15 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |