
Texas Instruments
Product No:
OPA210IDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.021
3.021
10
2.71605
27.1605
25
2.56766
64.1915
100
2.225185
222.5185
250
2.111128
527.782
500
1.8943
947.15
1000
1.597596
1597.596
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 6.4V/µs |
| Output Type | Push-Pull, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.2mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 300 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 18 MHz |
| Voltage - Input Offset | 5 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |