
Texas Instruments
Product No:
OPA2130UA
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.9825
6.9825
10
6.30895
63.0895
25
6.0154
150.385
100
5.223195
522.3195
250
4.988412
1247.103
500
4.548258
2274.129
1000
3.961386
3961.386
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 2V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 530µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | OPA2130 |
| Current - Input Bias | 5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 18 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |