
Texas Instruments
Product No:
OPA2132P
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.7585
12.7585
10
11.7211
117.211
25
11.23546
280.8865
100
9.89938
989.938
250
9.413512
2353.378
500
8.806196
4403.098
1000
8.077404
8077.404
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | OPAx132 |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 20V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 4mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | OPA2132 |
| Current - Input Bias | 5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |